Icom GM600 VHF námorné rádio

Icom GM600 VHF námorné rádio

GM600 je GMDSS VHF rádio s DSC triedy A.

Icom GM600 VHF námorné rádio

GM600 je navrhnutý tak, aby poskytoval spoľahlivú prevádzku a dlhotrvajúcu odolnosť v drsnom námornom prostredí.

GMDSS VHF rádio s DSC triedy A

GM600 je VHF rádiotelefón GMDSS (Global Maritime Distress and Safety System), ktorý možno použiť ako súčasť vybavenia systému GMDSS, ktoré vyžaduje SOLAS alebo mnohé domáce námorné predpisy. Pri inštalácii s MF/HF rádiom GM800 poskytujú rádiá GM600 a GM800 ideálnu GMDSS VHF, MF a HF rádiovú stanicu.

Spĺňa prísne environmentálne požiadavky

GM600 prešiel prísnym environmentálnym testovaním a procesom zabezpečenia kvality. GM600 je navrhnutý tak, aby poskytoval spoľahlivú prevádzku a dlhotrvajúcu odolnosť v drsnom námornom prostredí.

V skutočnosti má predný panel krytie IPX7 (1 m hĺbka vody po dobu 30 minút) a zadný panel má antikoróznu vrstvu.

Spĺňa ITU-R M.493-13 DSC

Zabudovaný DSC poskytuje automatizovanú núdzovú a bezpečnostnú komunikáciu. Vyhradený prijímač na stráženie DSC nepretržite monitoruje volací kanál DSC (CH70). Celkovo je možné uložiť 100 čísiel MMSI pre volanie DSC (individuálne ID: 75, skupina: 25) s 10-znakovým ID názvom. Použitie režimu úloh DSC poskytuje priamu obsluhu DSC.

Príklad prevádzky režimu úloh DSC

Pri prijatí hovoru DSC sa zobrazí kontextové okno. Stlačením tlačidla [Accept] odošlete potvrdenie volajúcej stanici.

Po odoslaní alebo prijatí hovoru DSC rádio prejde do režimu úloh DSC. Stlačením tlačidla [Next Task] vyberte inú úlohu. Je možné uložiť až 7 úloh.

4,3-palcový širokouhlý farebný TFT LCD displej

4,3-palcový farebný TFT LCD poskytuje takmer 180-stupňový veľmi široký pozorovací uhol a zobrazuje znaky a funkčné ikony vo vysokom rozlíšení. Aj keď je rádio namontované na prístrojovej doske, operátor dokáže jasne rozpoznať zobrazované informácie z rôznych uhlov pohľadu. Displej nočného režimu zaisťuje dobrú čitateľnosť na tmavom mieste.

Poskytuje hlasný a čistý zvuk

Interný reproduktor GM600 zlepšuje zrozumiteľnosť prijatých hovorov. Použitím nového vodotesného papierového kužeľa reproduktora poskytuje reproduktor vynikajúcu kvalitu zvuku so širokým frekvenčným rozsahom a plochou frekvenčnou odozvou. Rádio navyše po pripojení k externému reproduktoru poskytuje výkonný 10 W zvuk.

Intuitívne používateľské rozhranie

Kombinácia smerovej klávesnice a softvérových kláves poskytuje jednoduchú obsluhu. 12 hlavných funkcií je priradených softvérovým tlačidlám (v spodnej časti displeja) a prepínajú sa pomocou ľavého a pravého tlačidla. Jasne označená klávesnica umožňuje jednoduché zadávanie. Tlačidlo CH16 ponúka prístup k CH16 jedným dotykom.

DC-DC prevodník PS-310

Voliteľný DC-DC konvertor PS-310 dodáva stabilné 12,6 V napájanie GM600 buď z 12 V alebo 24 V zdroja napájania (v závislosti od verzie) a poskytuje plávajúce uzemnenie. PS-310 chráni rádio pred krátkodobým prerušením napájania. PS-310 sa musí používať s GM600 pre zhodu s certifikáciou MED.

Ďalšie funkcie

Rozhranie IEC 61162-1 pre prijímač GNSS

Podporuje nové štvormiestne morské kanály* platné od 1. januára 2017