Icom M804 E 12V MF/HF SSB námorný transceiver

Icom M804 E 12V MF/HF SSB námorný transceiver

Komunikácia na veľké vzdialenosti za horizontom. Číslo dielu 525711

Icom M804 E 12V MF/HF SSB námorný transceiver

Námorný pevný transceiver MF / HF / SSB s 12V napájaním, 125W RF napájanie (PEP), GNSS, DSC v triede E s vyhradeným prijímačom na skenovanie až šiestich núdzových kanálov, 4,3 “farebný TFT displej, NMEA 2000/0183-HS konektivita, stupeň krytia IPX7.

Núdzové tlačidlo pre núdzové situácie

IC-M804 spĺňa predpisy ITU-R M.493-15 a ETSI EN 300 338-4 triedy E DSC. V prípade núdze sa stlačením veľkého nezávislého núdzového tlačidla odošle digitálny núdzový signál s GNSS súradnicami a privolá pomoc na iné lode alebo pobrežné stanice.

Vstavaný prijímač DSC na uchovávanie hodiniek

Vyhradený prijímač DSC na stráženie nepretržite skenuje šesť tiesňových kanálov v rotácii. Celkovo možno uložiť 100 čísiel MMSI (75 individuálnych a 25 skupinových) pre volania DSC s 10-znakovým ID názvom.

Intuitívne používateľské rozhranie

Kombinácia smerovej klávesnice a softvérových kláves poskytuje jednoduché ovládanie. Najbežnejšie funkcie sú priradené softvérovým tlačidlám (v spodnej časti displeja) pre rýchly prístup k funkcii push. Veľká klávesnica s desiatimi klávesmi vám umožňuje plynulo zadávať čísla kanálov, čísla MMSI s názvom ID atď.

4,3-palcový farebný TFT displej so širokým pozorovacím uhlom

Farebný LCD displej s vysokým rozlíšením poskytuje takmer 180-stupňový veľmi široký pozorovací uhol a zreteľne zobrazuje znaky a ikony funkcií. Displej nočného režimu zaisťuje dobrú čitateľnosť v tme pre ďalšie pohodlie.

Dvojminútová pamäť s okamžitým opakovaním

Funkcia Instant Replay automaticky zaznamená posledné 2 minúty prijatého zvuku. Môžete si prehrať prijatý zvuk, ktorý ste nepočuli zreteľne, a nezmeškáte žiadny prichádzajúci hovor.

Spĺňa prísne environmentálne požiadavky

IC-M804 prešiel prísnymi environmentálnymi testami a procesmi zabezpečenia kvality. Je navrhnutý tak, aby poskytoval spoľahlivú prevádzku a odolnosť proti korózii v drsnom námornom prostredí. Ovládač má krytie IPX7 (hĺbka 1 m vody po dobu 30 minút).

Integrovaný GNSS prijímač

Prijímač GNSS, ktorý zahŕňa funkcie GPS, GLONASS a SBAS, je integrovaný do IC-M804. Údaje o vašej polohe, kurze, rýchlosti a UTC môžete prijímať jednoduchým pripojením k dodávanej GNSS anténe pomocou 5 m kábla.

Pripojenie NMEA 2000™, NMEA 0183/-HS

Pomocou pripojenia NMEA 2000™ si IC-M804 môže vymieňať GNSS, informácie o hovoroch DSC, rádiové informácie a údaje zoznamu PGN v sieti. Údaje o polohe NMEA 0183/-HS GNSS možno tiež previesť na údaje NMEA 2000™ pre iné zariadenia.

AT-141 automatický anténny tuner

Automatický anténny tuner AT-141 prispôsobí všetky pásma vašej anténe. Ak z dôvodu poruchy automatický tuner nedokáže naladiť anténu, IC-M804 premostí tuner a na displeji zobrazí upozornenie.

A viac

  • 125 W (PEP) RF výstupu cez výstupný výkon AT-141
  • Nepretržité pokrytie prijímačom 0,5–29,999 MHz
  • Použitý pokročilý RF systém priameho odberu vzoriek
  • 12 alebo 24 V DC zdroj napájania (v závislosti od verzie)
  • Programovateľné tlačidlo mikrofónu pre rýchly prístup k funkciám