Ručná kamera DJI Ronin 4D-8K

Ručná kamera DJI Ronin 4D-8K

S DJI Ronin 4D boli naše najpokročilejšie technológie integrované do jedného špičkového a komplexného kinematografického riešenia, ktoré ponúka prelomovú flexibilitu samostatným kameramanom a neobmedzené možnosti pre koordinované natáčanie.

Ručná kamera DJI Ronin 4D-8K

Integrované a modulárne: Obe realizované v jednej kamere

DJI Ronin 4D ponúka úplne jedinečný dizajn. Jeho pevné telo je vyrobené z uhlíkových vlákien a hliníka a horčíka a integruje zobrazovacie, stabilizačné a zaostrovacie systémy, ako aj bezdrôtový prenos a ovládanie. Vyhnete sa tak časovo náročnému nastavovaniu a umožníte rýchlejšie snímanie.

Výkon spracovania

Ronin 4D je vybavený Zenmuse X9, DJIVlajková loď plnoformátového fotoaparátu. Je tiež vybavený DJINajnovší systém spracovania obrazu, CineCore 3.0. Tento systém využíva DJIPatentovaný čip, ktorý poskytuje pokročilú architektúru procesora a ponúka extrémne vysoký výpočtový výkon v kompaktnej kino kamere. CineCore 3.0 umožňuje Ronin 4D podporovať interný záznam Apple ProRes RAW, ProRes 422 HQ a H.264 videa. Podporuje tiež nahrávanie videa v rozlíšení až 8K/75fps a 4K/120fps, čím poskytuje viacero možností pre tvorbu na profesionálnej úrovni.

Rozhodnutie

Video s rozlíšením DCI 8K (8192 × 4320)/60 snímok za sekundu zachováva každý malý detail, od bohatého lístia až po inšpiratívnu architektúru, textúru pokožky až po pramene vlasov, to všetko v bezchybnej kvalite. Pre tých, ktorí potrebujú výstup v rozlíšení 4K, ponúka nahrávanie v rozlíšení 8K bezprecedentné kreatívne možnosti s väčšou flexibilitou pri orezávaní, opätovnom komponovaní a stabilizácii videí v príspevku.

Vysoké ISO

Zenmuse X9 podporuje duálne natívne ISO (X9-8K: 800/4000; X9-6K: 800/5000), ktoré zaznamenáva snímky s vynikajúcimi detailmi a minimálnym šumom, a to aj pri filmovaní večernej panorámy mesta, pláže alebo scény osvetlenej slabým svetlom sviečok. .

S 14+ krokmi dynamického rozsahu prináša Zenmuse X9 prirodzené prechody svetiel a tieňov v zložitých svetelných podmienkach, ako sú scény v protisvetle a priame slnečné svetlo. Tieto tradične náročné scény je teraz možné zachytiť jednoducho a s istotou.

Farebná veda

S DJI Cinema Colour System (DCCS) a robustný výpočtový výkon poskytovaný CineCore 3.0, Zenmuse X9 dokáže dodať obrazom filmový vzhľad tým, že si zachová autentické a presné farby. Podporuje tiež priemyselný štandardný pracovný postup ACES pre bezproblémovú kompatibilitu s farebnými tónmi iných kamier.

Vstavané 9-stopové ND filtre

X9 má 9-stop vstavané vysokokvalitné ND filtre (ND 2 až ND 512, alebo ND 0,3 až ND 2,7), ktoré možno rýchlo a jednoducho prepínať vďaka internému motorizovanému systému. Tieto filtre boli tiež navrhnuté tak, aby zodpovedali a dopĺňali vedu farieb Ronin 4D.

DL šošovky

Štandardný DL bajonet X9 podporuje tri kompaktné full-frame objektívy. Puzdrá sú vyrobené z ľahkých monokokových uhlíkových vlákien, takže každá šošovka váži iba 180 g. Viac DJI šošovky budú dostupné v budúcnosti.

Vymeniteľné držiaky

X9 podporuje vymeniteľné objímky objektívu, vrátane DJIVlastný bajonet DL, ako aj bajonety od iných výrobcov, ako je Leica M. Ultraširokouhlé, f/0,95, veľká clona, výkonové zoom, makro a anamorfické objektívy, ktoré sú kompatibilné s tradičnými filmovými kamerami, fungujú aj na X9 a poskytujú flexibilný objektív možnosti.

Bezdrôtové ovládanie

Či už používate objektívy s manuálnym alebo automatickým zaostrovaním, špeciálne moduly namontované na X9 môžu dosiahnuť bezdrôtové ovládanie objektívu a dokonca aj automatické zaostrovanie.

4-osová stabilizácia

DJI Ronin 4D pridáva k tradičnému 3-osému závesu os Z, ktorá účinne znižuje vertikálne otrasy kamery a ponúka stabilizačný výkon na úrovni dolly. Štyri osi spolupracujú s klesajúcim ToF senzorom, dopredným a klesajúcim duálnym vizuálnym senzorom, vstavaným IMU a barometrom a pokročilým novým algoritmom, aby celkovú stabilizáciu posunuli na úplne novú úroveň.

Keď sa toto kompaktné telo skombinuje s jeho výkonnými stabilizačnými schopnosťami, komplexné pohyby fotoaparátu, ktoré boli kedysi veľmi nákladné, sú teraz ľahko dosiahnuteľné.

Integrovaná Gimbal kamera

Ronin 4D integruje zobrazovacie a stabilizačné systémy, pričom v gimbalovej kamere ponecháva iba snímač a potrebné optické komponenty. Os naklonenia kardanu používa dvojité symetrické motory, zatiaľ čo os otáčania aj os otáčania sú navrhnuté s dodatočným nárazníkom tuhosti.

Kompaktný a prenosný kardanový systém umožňuje začať streľbu bez nutnosti zdĺhavého manuálneho vyvažovania. To tiež poskytuje stabilné zábery, dokonca aj s objektívmi, ktoré majú počas používania posúvajúce sa ťažisko.

Vďaka vysoko integrovanému telu a robustnej sile motora ponúka Ronin 4D doteraz najlepší stabilizačný a sledovací výkon z celej série Ronin pri neuveriteľne nízkej hmotnosti. Navyše sa môže stlačením tlačidla prepnúť do športového režimu, čo umožňuje gimbalu rýchlo reagovať na pohyby kameramana.

Podporuje tiež bezdrôtové ovládanie gimbalu a všestranné montážne konfigurácie pre rôzne scenáre streľby.

ActiveTrack Pro

DJIPatentované počítačové videnie, technológia hlbokého učenia a robustný výpočtový výkon CineCore 3.0 sa spájajú v ActiveTrack Pro, ktorý umožňuje sledovanie záberov podľa štandardu kina, a to dokonca jediným záberom. Táto technológia tiež umožňuje sledovať objekty z väčších vzdialeností a obsahuje úpravu kompozície s nepretržitým automatickým zaostrovaním, aby boli objekty počas sledovania záberov zaostrené.

Tvar vlny LiDAR

DJI Ronin 4D uľahčuje manuálne zaostrovanie ako kedykoľvek predtým. Vizualizovaná technológia asistencie zaostrenia zobrazuje body rozsahu na hlavnom a vzdialenom monitore v zjednodušenom pohľade zhora nadol. To poskytuje inovatívny a intuitívny priebeh LiDAR, ktorý rýchlo lokalizuje zaostrovacie body a umožňuje nastavenie zaostrenia s extrémnou presnosťou. Dokonca aj operátori s malými alebo žiadnymi skúsenosťami sa môžu rýchlo naučiť manuálne zaostrovať.

Meranie dosahu LiDAR

Vyhľadávač vzdialenosti LiDAR dokáže zosnímať až 43 200 bodov vzdialenosti v rámci detekčného rozsahu 10 metrov. V porovnaní s automatickým zaostrovaním s fázovou detekciou (PDAF) dokáže zaostrovací systém LiDAR od Ronin 4D zaostrovať rýchlejšie, bez toho, aby to ohrozilo kvalitu obrazu alebo sa spoliehalo na povrchovú štruktúru objektu. To je užitočné najmä v prostredí so slabým osvetlením a výsledkom sú výnimočné možnosti zaostrovania v porovnaní s inými filmovými kamerami.

Automatické zaostrovanie

Vďaka novému zaostrovaciemu systému LiDAR je Ronin 4D schopný udržať zaostrenie, aj keď dôjde k silnému rozmazaniu pohybu spôsobenému rýchlo sa pohybujúcim objektom. S namontovaným zaostrovacím motorom je automatické zaostrovanie dostupné aj na manuálnych objektívoch. Nepretržité automatické zaostrovanie na objekty je možné aktivovať spolu s ActiveTrack Pro, čo je obzvlášť výhodné pre sólo operátorov.

Automatické manuálne zaostrovanie

Režim automatického manuálneho zaostrovania (AMF) vám poskytuje presnosť a flexibilitu manuálneho zaostrovania s pohodlím automatického zaostrovania. Zaostrovacie koliesko sa bude otáčať synchronizovane so zmenou zaostrovacieho bodu, ale kameramani môžu manuálne ovládať kedykoľvek. Zaostrovacie koliesko na pravej rukoväti má dokonca dynamické tlmenie s elektromagnetickou technológiou. To dáva kameramanom fyzický zmysel pre zmenu zaostrenia a poskytuje intuitívnejšiu a modernejšiu skúsenosť so zaostrovaním, ktorá v dnešnom priemysle nemá konkurenciu.

Výkon prenosu videa

Ronin 4D používa úplne nové DJI Technológia O3 Pro Video Transmission, ktorá ponúka dosah prenosu 20 000 stôp, ktorý by bol na tradičných riešeniach nepredstaviteľný. Okrem 2,4 GHz a 5,8 GHz podporuje frekvenčné pásmo DFS a 256-bitový šifrovací algoritmus AES, ktorý dokáže poskytnúť výstup 1080p/60fps FHD na viacero vzdialených monitorov súčasne s výrazne zvýšenou bezpečnosťou, stabilitou a schopnosťou proti rušeniu.

DJIPatentovaný čip napája zobrazovací systém, video vysielač, video prijímač a vzdialený monitor Ronin 4D. Spoločne tieto komponenty tvoria efektívny bezdrôtový prenosový systém, pričom každé spojenie je explicitne optimalizované tak, aby poskytovalo extrémne nízku prenosovú latenciu end-to-end.

Integrovaný dizajn

4D video vysielač je možné namontovať priamo na Ronin 4D a napájať ho z batérie hlavného tela. So vstavaným bezdrôtovým video prijímačom má diaľkový monitor s vysokým jasom 7-palcový, 1 500-nitový, vysoko jasný, široký farebný gamut dotykový displej, ktorý dokáže vysielať signály HDMI aj SDI cez rozširujúci modul. Jeho kompaktné a ľahké telo poskytuje optimálnu prenosnosť a efektívne nastavenie, takže používatelia môžu okamžite začať fotografovať.

Koordinovaná streľba

Vzdialený monitor s vysokým jasom podporuje jeden vysielač s viacerými prijímačmi pre video a audio. K dispozícii sú dva režimy prenosu. Prvým je režim Broadcast, ktorý nestanovuje žiadne obmedzenie počtu prijímačov a je vhodný na monitorovanie s veľkými štábmi. Druhým je režim Control, ktorý podporuje koordinovanú prevádzku dvoch prijímačov.

Diaľkový monitor s vysokým jasom sa dá pripojiť k rukovätiam Ronin 4D, DJI Majstrovské kolesá, DJI Force Pro alebo nový DJI Trojkanálové sledovanie zamerania. To umožňuje diaľkové ovládanie zaostrovania a pohybov gimbalu s vysokou presnosťou, spúšťanie a zastavovanie nahrávania a úpravy nastavenia kamery tak, aby spĺňali najvyššie štandardy koordinovaného snímania na súpravách. Okrem toho vstavaný gyroskopický senzor premení monitor na diaľkový ovládač pohybu pre gimbal Ronin 4D.

Režim ovládania zrkadla

Režim Mirror Control Mode poskytuje diaľkovému monitoru s vysokým jasom rovnaké ovládacie rozhranie ako hlavnému monitoru, vrátane všetkých pokročilých funkcií, ako je prehrávanie zdrojových klipov a nastavenia kamery a závesu, ktoré je teraz možné na diaľku upravovať, aj keď je Ronin 4D namontovaný na rozširujúcich platformách. ako je výložník, káblová vačka alebo držiak na vozidlo.

Nezávislé nahrávanie a prehrávanie

Vzdialený monitor s vysokým jasom má vstavaný slot na kartu microSD, ktorý podporuje nezávislé nahrávanie videa rýchlosťou až 1080p/60fps. Keď sa súčasne používa niekoľko vzdialených monitorov, každý monitor môže prehrávať klipy samostatne bez toho, aby rušil iné monitory.

Skladovanie

Ronin 4D má vstavaný slot CFexpress Type-B spolu s rozširujúcim portom USB 3.1 Type-C pre nahrávanie priamo na externý disk médií. Ponúka tiež interné nahrávanie videí s najvyššou špecifikáciou DJI PROSSD 1TB, ktorý je možné priamo pripojiť k počítaču pomocou kábla USB-C pre prístup k médiám bez tradičnej čítačky SSD. Tieto úložné možnosti poskytujú riešenia pre vysokú nákladovú efektívnosť a pre tých, ktorí chcú bezkonkurenčnú kombináciu výkonu a stability.

Nahrávanie zvuku

Ronin 4D je vybavený vstavanými mikrofónmi, ktoré podporujú dvojkanálový 24-bitový záznam zvuku. Poskytuje tiež 3,5 mm jack a XLR mikrofónové porty pre viac riešení audio vstupu.

Životnosť batérie

Rovnako ako Ronin 2 a Inspire 2, DJI Ronin 4D využíva inteligentné batérie TB50, ktoré ponúkajú až 2,5 hodiny snímania a možno ich plne nabiť už za 1,5 hodiny. Je tiež podporované automatické zahrievanie, ktoré umožňuje spoľahlivú funkčnosť v extrémne chladných podmienkach.

Špecifikácie

Generál

Rozmery tela (dĺžkaךírka×výška) 235×115×160 mm

Celkové rozmery (dĺžkaךírka×výška) 309×290×277 mm

Hmotnosť kardanu cca. 1,04 kg

Hmotnosť hlavného tela cca. 1,45 kg

Celková hmotnosť Pribl. 4,67 kg (po inštalácii všetkých modulov v kombo, okrem objektívu a pamäťovej karty)

Maximálny prevádzkový čas Pribl. 150 minút

Inteligentné funkcie ActiveTrack Pro, Autofocus (podporuje rozpoznávanie ľudskej tváre/tela a zarámovanie akéhokoľvek objektu)

Skladovacia teplota -20° až 60° C (-4° až 140° F)

Prevádzková teplota -10° až 40° C (14° až 104° F)

Fotoaparát

Veľkosť snímača 35 mm plnoformátový obrazový snímač CMOS

Základný držiak objektívu DX Mount a podpora pre ďalšie montážne jednotky

Podporované objímky objektívu DL Mount (štandard), M Mount a E Mount

DL objektív DJI DL 24mm F2.8 LS ASPH, DJI DL 35 mm F2,8 LS ASPH, DJI DL 50mm F2,8 LS ASPH

Dynamický rozsah 14+ zastávok

Manuálne vyváženie bielej 2 000 – 11 000 Kelvinov a nastavenie odtieňa, podporuje AWB

Gamma D-Log, Rec.709, HLG

Rozsah EI X9-8K: EI 200-12800, duálne natívne ISO 800/4000, X9-6K: EI 200-12800, duálne natívne ISO 800/5000

Rýchlosť uzávierky Elektronická rolovacia uzávierka 1/24s-1/8000s

ND vstavané 9-krokové ND filtre: čisté, 2 (0,3), 4 (0,6), 8 (0,9), 16 (1,2), 32 (1,5), 64 (1,8), 128 (2,1), 256 (2,4) ), 512 (2,7)

Ovládanie zaostrenia Automatické zaostrovanie, manuálne zaostrovanie, automatické manuálne zaostrovanie

Podporovaný súborový systém exFAT

Formát záznamu Apple ProRes RAW HQ/Apple ProRes RAW, Apple ProRes 422 HQ/Apple ProRes 422, H.264 (4:2:0 10-bit)

Pamäťové médiá DJI PROSSD 1TB, CFexpress 2.0 Typ B, USB-C SSD

DJI PROSSD 1TB Formát záznamu Bez obmedzenia formátu záznamu

Formát záznamu CFexpress 2.0 Typ B ProRes 422 HQ: 6K: 23,976/24/25/29,97/30 snímok za sekundu, C4K: 23,976/24/25/29,97/30/48/50/59,94/610/72, 920/72 2K: 23.976/24/25/29.97/30/48/50/59.94/60/72/96/100/120fps; H.264: C4K: 23,976/24/25/29,97/30/48/50/59,94/60/72/96/100/120fps, 2K: 23,976/24/25/29,97/30/48,94/50 60/72/96/100/120 snímok za sekundu

Záznamový formát USB-C SSD ProRes 422 HQ: C4K: 23,976/24/25/29,97/30/48/50/59,94/60fps, 2K: 23,976/24/25/29,97/30/48,940/60/5 H.264: C4K: 23,976/24/25/29,97/30/48/50/59,94/60fps, 2K: 23,976/24/25/29,97/30/48/50/59,94/60fps

Vstavaný mikrofón Vstavané 2-kanálové stereo

Zvukový formát LPCM 2-kanálový, 24-bitový 48 kHz

Gimbal

Mechanický rozsah Pan: ±330°, Naklonenie: -75° až 175°, Roll: -90° až 230°, Rozsah osi Z: približne 130 mm

Ovládateľný rozsah Pan: ±285°, Náklon: -55° až +155°, Natáčanie: ±35°

Maximálna rýchlosť ovládania (°/s) DJI Master Wheels resp DJI Force Pro: Náklon: 360°/s, Rolovanie: 360°/s, Panoráma: 360°/s ; Rukoväte Ronin 4D: sklon: 120°/s, rolovanie: 120°/s, panva: 120°/s

Maximálne užitočné zaťaženie osi Z 2000 g (vrátane 1040 g kardanu)

Rozsah uhlových vibrácií ±0,01°

Diaľkomer LiDAR

Hmotnosť 88 g

Rozmery (dĺžkaךírka×výška) 71×47×34 mm

Prevádzková teplota -10° až 40° C (14° až 104° F)

Rozsah LiDAR Presnosť merania 0,3-1m (±1%), 1-10m (±1,5%)

FOV 30 cm až 3 m @> 18 % odrazivosť 60 ° (horizontálne) × 45 ° (vertikálne), 30 cm až 10 m @ > 18 % odrazivosť 60 ° (horizontálne) × 7 ° (vertikálne)

Trieda bezpečnosti 1 (IEC 60825-1: 2014) (bezpečné pre ľudské oči)

Prevádzkové prostredie Používajte v prostrediach s difúznymi reflexnými povrchmi (>10 %, ako sú steny, stromy, ľudia atď.) NEPOUŽÍVAJTE v prostrediach s hustou hmlou ani nemierte na sklenené povrchy alebo cez nich.

Laserová vlnová dĺžka 940 nm

Šírka jedného impulzu V obehu vyžarujú dva druhy impulzov: 5ns a 33,4ns.

Maximálny výkon lasera 6 W

Hlavný monitor

Veľkosť obrazovky 5,5 palca (uhlopriečka)

Rozlíšenie 1920×1080

Obnovovacia frekvencia 60 Hz

Maximálny jas 1000 cd/m²

Obrazovka Otočná dotyková obrazovka LCD

Batéria

Typ batérie Inteligentná batéria TB50

Kapacita 4280 mAh

Energia 97,58 Wh

Napätie 22,8V

Maximálne nabíjacie napätie 26,1 V

Maximálny nabíjací výkon 180 W

Rozsah teplôt nabíjania 5 ° až 40 ° C (41 ° až 104 ° F)

Doba nabíjania Pribl. 1,5 hodiny (so štandardným 86W napájacím adaptérom)

DJI Video prenos O3 Pro

Maximálna prenosová vzdialenosť 20 000 stôp (približne 6 km, v súlade s FCC)

Maximálne rozlíšenie prenosu a snímková frekvencia 1920×1080 @60fps

Minimálna end-to-end latencia 100 ms alebo 68 ms [9]

Bezdrôtová frekvencia Frekvenčné pásmo bez DFS: 2,400-2,483 GHz, 5,150-5,250 GHz, 5,725-5,850 GHz ; Frekvenčné pásmo DFS: 5,250-5,350 GHz, 5,470-5,600 GHz, 5,650-5,725 GHz

Výkon vysielača (EIRP) 2,400-2,4835 GHz: ≤33 dBm (FCC); ≤20 dBm (SRRC/CE/MIC), 5,150 – 5,250 GHz,

Maximálna šírka pásma 40 MHz

Maximálna prenosová rýchlosť 50 Mbps

Rozhranie

Hlavné telo 3,5 mm stereo vstupný konektor TRS × 1 (podporuje mikrofón, zásuvný napájací mikrofón a linkové vstupy), 3,5 mm stereo výstupný konektor × 1, dátový port USB3.1 Type-C × 1, 6-kolíkový 1B jednosmerný prúd IN (DC 12-30 V) × 1, napájací port na batériu (samica) × 1, dátový port 4D rozširujúcej platne (samica) × 1, port hlavného monitora s vysokým jasom × 1, port rukoväte × 2, port na hornú rukoväť × 1, výstupný port videa HDMI typu A × 1 [11]

X9 Gimbal LiDAR Range Finder/ Port pre motor zaostrenia × 2

TB50 držiak batérie napájací port držiaka batérie (samec) × 1, port batérie TB50 × 1

4D video vysielač

Rozmery 89×21×137 mm

Port 4D video vysielača Dátový port 4D rozširujúcej platne (samec) × 1, konektor antény SMA × 4, dátový port USB 3.1 Type-C × 1, napájací port pre montáž na batériu (samica) × 1, napájací port pre montáž na batériu (samec) × 1

Vzdialený monitor

Rozmery 216×58×166 mm (vrátane klietky na monitor)

Veľkosť obrazovky 7 palcov (uhlopriečka)

Maximálny jas 1500 cd/m²

Rozlíšenie obrazovky 1920 × 1200

Obnovovacia frekvencia 60 Hz

Maximálna výdrž batérie Pribl. 2 hodiny

Prevádzková teplota 0° až 40° C (32° až 104° F)

Skladovacia teplota -20° až 60° C (-4° až 140° F)

Napájací systém DJI Batéria WB37/batéria série NP-F (vyžaduje adaptér batérie NP-F)

Port vzdialeného monitora 3,5 mm stereo jack × 1, slot pre kartu microSD × 1, port vstupu videa HDMI Type-A × 1, vysokorýchlostný port pre rozširujúcu dosku vzdialeného monitora (samica) × 1, rozširujúci port príslušenstva vzdialeného monitora × 1, USB 3.1 Dátový port typu C × 1

Rozširujúci port vzdialeného monitora Vysokorýchlostný port na rozšírenie vzdialeného monitora (samec) × 1, výstupný video port HDMI 1.4 typu A × 1, 6-kolíkový 1B DC-IN (DC 6,8 – 17,6 V) × 1, 3G-SDI (úroveň A) Výstupný video port BNC × 1