Vzdelávací robot DJI RoboMaster EP

Vzdelávací robot DJI RoboMaster EP

Po prelomovom RoboMaster S1, RoboMaster EP posúva učenie na ďalšiu úroveň.

Vzdelávací robot DJI RoboMaster EP

Tento vzdelávací robot ponúka programovanie a AI do každej triedy. Prináša tiež oficiálnu súpravu DJI Software Development Kit (SDK), rozšíriteľný softvér a hardvér, vlastný učebný plán a úplne nový turnaj RoboMaster Youth Tournament. Jednoducho povedané, RoboMaster EP je bezkonkurenčný vzdelávací nástroj pre študentov a pedagógov.

Bezkonkurenčné nástroje pre výučbu

Oficiálna súprava SDK

Výkonné funkcie a schopnosti kompatibility

Vysokovýkonné mechanické príslušenstvo

Učebné zdroje

Projektové kurzy

Stratifikovaný model výučby

Rozsiahle učebné materiály

konkurencia

Turnaj mládeže RoboMaster

Viackolový súťažný systém

Prestížne partnerstvá škôl a vzdelávacích inštitúcií

Uchopovač

Gripper premení EP na výkonný podvozok s viacerými funkciami. Pohodlný konštrukčný dizajn a nastaviteľná sila uchopenia umožňujú pevné a spoľahlivé uchopenie a premiestňovanie predmetov rôznych tvarov, hmotností a veľkostí.

Robotické rameno

Robotické rameno EP je neuveriteľne odolné, napriek tomu kompaktné a flexibilné. Podporuje presné ovládanie FPV, čo umožňuje študentom dokončiť úlohy, aj keď sú cieľové objekty mimo dohľadu.

Vysokovýkonné servo

Servo ako pohon pre RoboMaster EP podporuje prispôsobené možnosti ovládania prostredníctvom hlavnej riadiacej dosky EP. Zabezpečuje minimálnu vôľu prevodov, vysokú presnosť riadenia a veľký výstupný krútiaci moment. Môže tiež napájať robotické rameno a podporovať režim jednosmerného prevodového motora, čo umožňuje študentom stavať zdvíhacie konštrukcie s využitím ich fyzikálnych znalostí.

Adaptér snímača a modul napájacieho konektora

Každý senzorový adaptér má dva senzorové porty a poskytuje napájanie. Modul napájacieho konektora môže pripojiť a napájať hardvér tretích strán, pričom ponúka viacero portov na pripojenie hardvéru a vytváranie vlastných programov a aplikácií

Infračervený snímač vzdialenosti

S meracím rozsahom 0,1-10 metrov infračervený snímač vzdialenosti presne meria s odchýlkou 5 %. Pridanie programovateľných modulov v Scratch tiež poskytuje spoľahlivé informácie o meraní vzdialenosti. To umožňuje EP vnímať svoje prostredie a vyhýbať sa prekážkam, čím sa prehlbuje pochopenie študentov pre pokročilé princípy autonómneho riadenia.

Otvorte DJI SDK

Nekonečné možnosti programovania sú odomknuté, keď používate súpravy SDK (súpravy na vývoj softvéru). Open DJI SDK je k dispozícii na RoboMaster EP a podporuje viac ako 50 programovateľných senzorových portov. To umožňuje študentom využívať streamované údaje zo senzorových modulov, videa a zvuku na programovanie aplikácií AI a zažiť skutočnú technológiu AI.

Dáta streamovania videa a zvuku

HD video a audio streaming dát a stabilizovaný obraz prinášajú vyššiu presnosť rozpoznávania. Hĺbkové vzdelávacie projekty a funkcie, ako je analýza údajov, trénovanie modelov, rozpoznávanie scén a vlastné funkcie AI, je možné dosiahnuť pomocou platforiem tretích strán. Flexibilne kódujte pomocou údajov o polohe zhromaždených z gyroskopov na podvozku a kardanu. Pripojte viacero EP k jednému počítač na realizáciu pohybov roja prostredníctvom komunikácie s viacerými strojmi. Informácie o meraní vzdialenosti poskytované infračerveným snímačom vzdialenosti pomáhajú dosiahnuť inteligentné vyhýbanie sa prekážkam a presnú komunikáciu medzi viacerými strojmi pre autonómne riadenie.

Údaje o postoji

Kódujte flexibilne pomocou údajov o polohe zozbieraných z gyroskopov na podvozku a kardanovom závese.

Roj

Pripojte viacero EP k jednému počítaču a realizujte pohyby roja prostredníctvom komunikácie medzi viacerými strojmi.

ToF Informácie o meraní vzdialenosti

Informácie o meraní vzdialenosti poskytované infračerveným snímačom vzdialenosti pomáhajú dosiahnuť inteligentné vyhýbanie sa prekážkam a presnú komunikáciu medzi viacerými strojmi pre autonómne riadenie.

Zvýšená rozšíriteľnosť

Prispôsobiteľná rozširujúca platforma umožňuje študentom zostavovať a rozširovať EP ľubovoľným spôsobom. EP je tiež kompatibilné so stavebnicami a poskytuje ešte viac spôsobov učenia a zábavy.

Kompatibilný hardvér tretích strán

RoboMaster EP podporuje open-source hardvér tretích strán, ako sú Micro:bit, Arduino a Raspberry Pi. Tieto položky je možné pripojiť a napájať cez sériové porty na hlavnom ovládači šasi. EP môže tiež vykonávať nácvik modelov a rozpoznávanie scén prostredníctvom platforiem AI, ako je NVIDIA Jetson Nano a oficiálna súprava DJI SDK, čím študenti lepšie pochopia princípy fungovania AI.

Kompatibilné so snímačmi tretích strán

RoboMaster EP je vybavený štyrmi adaptérmi snímačov, vďaka ktorým je možné pohodlne pripojiť a napájať snímače tretích strán, ktoré merajú vstupy, ako je teplota, tlak, vzdialenosť a ďalšie. Senzorické údaje možno dokonca použiť aj v aplikácii Scratch, čím sa odomknú nekonečné možnosti programovania.

Prispôsobiteľné používateľské rozhranie

Kódujte virtuálne widgety pomocou jazyka Python, aby ste si navrhli svoje vlastné používateľské rozhranie a ďalšie.

Multi-Machine Communication

Programovanie v Pythone umožňuje viacerým jednotkám RoboMaster EP komunikovať a interagovať medzi sebou v reálnom čase.

Nové programovacie bloky Scratch

Do sekcie Lab aplikácie RoboMaster boli pridané nové bloky programovania škrabancov, ktoré boli navrhnuté tak, aby používateľom pomohli získať a využiť senzorické údaje. Pomocou týchto blokov môžu používatelia rýchlo pristupovať a ovládať senzorový adaptér, robotické rameno, uchopovač, infračervený spúšťač, infračervený hĺbkový senzor a open-source hardvér tretích strán.

Podpora viacerých platforiem a dva programovacie jazyky

Aplikácia RoboMaster je kompatibilná s RoboMaster EP a viacerými operačnými systémami vrátane iOS, Android, Windows a Mac, vďaka čomu je dokonalým nástrojom pre širokú škálu scenárov výučby. EP podporuje dva programovacie jazyky, Scratch 3.0 a Python 3.6, ktoré prinášajú zábavu z programovania začiatočníkom aj expertom.

Profesionálne osnovy pre prax a objavovanie

Učebné osnovy RoboMaster AI a robotiky dokonale zahŕňajú teórie do praktických inžinierskych projektov s využitím predmetov ako fyzika a matematika. Stimuluje záujem študentov učiť sa, povzbudzuje ich k tvorivosti a skúmaniu bez obmedzení.

Turnaj mládeže RoboMaster

Nový RoboMaster Youth Tournament, inšpirovaný oficiálnou robotickou súťažou RoboMaster, je rýchlou súťažou zameranou na žiakov základných a stredných škôl. Singapurskú regionálnu súťaž organizujú spoločne DJI a Science Center Singapore a začne sa v roku 2020.

Súťažné techniky

RoboMaster EP sa dodáva s bojovými rekvizitami, systémom rozhodcov a súťažným softvérom. Jeho všestranné príslušenstvo a výkonná kompatibilita pomáhajú tímom rozvíjať ich vlastné zručnosti a naučiť sa rýchlo sa prispôsobiť a vyhrať na bojisku.

Auto jazda a vyhýbanie sa prekážkam

EP sníma vzdialenosť medzi sebou a okolitými prekážkami a automaticky sa im vyhýba počas sledovania línie alebo iných naprogramovaných pohybov.

Power Rune Striking

Rozpoznaním Vison Markers pomocou zrakových senzorov EP automaticky určí poradie číselných hodnôt a upraví polohu kardanu tak, aby vykonával presné zásahy na Power Rune.

Automatické uchopenie

Robotické rameno a uchopovač možno naprogramovať tak, aby presne chytili nádobky na gélové guľôčky umiestnené na určených pozíciách.

Vybavenie

Mládežnícky turnaj RoboMaster zdedil všetky vzrušujúce akcie oficiálnej robotickej súťaže RoboMaster. Je to najlepší nástroj na skúmanie výsledkov výučby, ako aj inovatívna platforma, kde si učitelia a študenti môžu vychutnať neobmedzené možnosti výučby a učenia sa.

Špecifikácie

Infračervený snímač vzdialenosti

Dosah detekcie 0,1-10 m

FOV 20°

Presnosť 5%

Robotické rameno

Rozsah pohybu Horizontálne: 22 cm, Vertikálne: 15 cm

Počet osí 2

Uchopovač

Rozsah Pribl. 10 cm

Servo

Hmotnosť Pribl. 70 g

Rozmery tela 44,2×22,6×28,6 mm

Prevodový pomer 512:1

Prevádzkové režimy Režim uhla, režim rýchlosti

Adaptér snímača

Typ portu IO, AD

Počet portov 2

Modul napájacieho konektora

Komunikačný port CAN zbernica (5)

Výstupný napájací port USB Type-A: 5V 2ANapájací port s kolíkovou hlavičkou: 5V 4ATX30 napájací port: 12V 5A

Vstupný napájací port TX30: 12 V

fotoaparát

FOV 120°

Maximálne rozlíšenie fotografie 2560 × 1440

Maximálne rozlíšenie videa FHD: 1080/30fps, HD: 720/30fps

Maximálna prenosová rýchlosť videa 16 Mbps

Formát fotografií JPEG

Video formát MP4

Snímač CMOS 1/4″; Efektívne pixely: 5 MP

Rozsah prevádzkovej teploty -10 až 40 °C (14 až 104 °F)

Úzke infračervené jednotky

Efektívny dosah 6 m (v podmienkach vnútorného osvetlenia)

Efektívna plocha sa mení od 10° do 40°, efektívna plocha klesá so zväčšujúcou sa vzdialenosťou od cieľa.

Široké infračervené jednotky

Efektívny dosah 3 m (v podmienkach vnútorného osvetlenia)

Efektívna šírka 360° (v podmienkach vnútorného osvetlenia)

Detektor zásahov

Požiadavky na detekciu Aby sa detektor zásahu aktivoval, musia byť splnené nasledujúce podmienky: Priemer guľôčky gélu ≥ 6 mm, rýchlosť vystrelenia ≥ 20 m/s a uhol medzi smerom zásahu a rovinou detektora zásahu nie je menší ako 45°.

Maximálna detekčná frekvencia 15 Hz

EP

Hmotnosť Pribl. 3,3 kg

Rozmery 320×240×270 mm (dĺžka × šírka × výška)

Rozsah rýchlosti podvozku 0-3,5 m/s (dopredu), 0-2,5 m/s (dozadu), 0-2,8 m/s (do strany)

Maximálna rýchlosť otáčania podvozku 600°/s

Bezuhlíkový motor M3508I

Maximálna rýchlosť otáčania 1000 ot./min

Maximálny krútiaci moment 0,25 N·m

Maximálny výstupný výkon 19W

Rozsah prevádzkovej teploty -10 až 40 °C (14 až 104 °F)

Vodič FOC

Spôsob riadenia Regulácia rýchlosti v uzavretej slučke

Ochrana Ochrana proti prepätiu, Ochrana proti prehriatiu, Mäkký štart, Ochrana proti skratu, Detekcia anomálií čipu a snímača

Gimbal

Ovládateľný rozsah Pitch: -20° až +35°, Yaw: ±250°

Mechanický rozsah rozstupu: -24° až +41°, vybočenie: ±270°

Maximálna rýchlosť otáčania 540°/s

Presnosť ovládania vibrácií (na rovnom povrchu a pri voľnobehu Blaster) ±0,02°

Blaster

Ovládateľná spúšťacia frekvencia 1-8/s

Maximálna spúšťacia frekvencia 10/s

Rýchlosť počiatočného spustenia Pribl. 26 m/s

Priemerná záťaž Pribl. 430

Inteligentný ovládač

Latencia pripojenie cez Wi-Fi: 80-100 ms, pripojenie cez router: 100-120 ms (bez prekážok, bez rušenia)

Kvalita živého náhľadu 720p/30fps

Maximálna bitová rýchlosť živého náhľadu 6 Mbps

Prevádzková frekvencia 2,4 GHz, 5,1 GHz, 5,8 GHz

Prevádzkový režim Pripojenie cez Wi-Fi, Pripojenie cez Router

Maximálna prenosová vzdialenosť Pripojenie cez Wi-Fi: FCC, 2,4 GHz 140 m, 5,8 GHz 90 m, CE, 2,4 GHz 130 m, 5,8 GHz 70 m, SRRC, 2,4 GHz 130 m, 5,8 GHz 90 m, MIC, 2,04 GHz m; Pripojenie cez smerovač: FCC, 2,4 GHz 190 m, 5,8 GHz 300 m, CE, 2,4 GHz 180 m, 5,8 GHz 70 m, SRRC, 2,4 GHz 180 m, 5,8 GHz 300 m, MIC, 2,4 m GHz 180 m

Vysielací výkon (EIRP) 2,400-2,4835 GHz FCC: ≤ 30 dBm, SRRC: ≤ 20 dBm, MIC: ≤ 20 dBm ; 5,170-5,25 GHz FCC: ≤30 dBm, SRRC: ≤23 dBm, MIC: ≤23 dBm; 5,725-5,850 GHz FCC: ≤30dBm, SRRC: ≤30dBm

Prenosový štandard IEEE802.11a/b/g/n

Inteligentná batéria

Kapacita 2400 mAh

Nominálne nabíjacie napätie 10,8 V

Maximálne nabíjacie napätie 12,6 V

Typ batérie LiPo 3S

Energia 25,92 Wh

Hmotnosť 169 g

Rozsah prevádzkovej teploty -10 až 40 °C (14 až 104 °F)

Rozsah teplôt nabíjania 5 až 40 °C (41 až 104 °F)

Maximálny nabíjací výkon 29 W

Životnosť batérie 35 minút (merané pri konštantnej rýchlosti 2 m/s na rovnom povrchu)

Výdrž batérie v pohotovostnom režime Pribl. 100 minút

Nabíjačka

Vstupné 100-240 V, 50-60Hz, 1A

Výstupný port: 12,6 V=0,8A alebo 12,6 V=2,2A

Napätie 12,6V

Menovité napätie 28 W

Gélová perlička

Priemer 5,9-6,8 mm

Hmotnosť 0,12-0,17 g

App

Aplikácia RoboMaster

iOS iOS 10.0.2 alebo novší

Android Android 5.0 alebo novší

Router

Odporúčané smerovače TP-Link TL-WDR8600; TP-Link TL-WDR5640 (Čína), TP-Link Archer C7; NETGEAR X6S (medzinárodné)

Odporúčané vonkajšie napájacie riešenie pre routery Power Bank pre laptopy (zodpovedá príkonu routera)

microSD kartu

Podporované SD karty Podporuje microSD karty s kapacitou až 64 GB