Vzdelávací robot DJI RoboMaster S1

Vzdelávací robot DJI RoboMaster S1

RoboMaster S1 je vzdelávací robot, ktorý mení hru a je vytvorený tak, aby odomkol potenciál každého študenta.

Vzdelávací robot DJI RoboMaster S1

Inšpirovaný DJIKaždoročná robotická súťaž RoboMaster, S1 poskytuje používateľom hĺbkové pochopenie prírodných vied, matematiky, fyziky, programovania a ďalších pomocou strhujúcich herných režimov a inteligentných funkcií.

  • 46 Programovateľné komponenty
  • 6 programovateľných modulov AI
  • HD FPV s nízkou latenciou
  • Scratch & Python kódovanie
  • Všesmerový pohyb 4WD
  • Inteligentné snímacie brnenie
  • Viaceré vzrušujúce bojové režimy
  • Inovatívne praktické učenie

Navrhnuté na víťazstvo

Dizajn S1 je nápadným príkladom efektívnosti stroja. S výkonnými konfiguráciami vám S1 umožňuje vytvárať, dobývať a posúvať vaše limity tak ďaleko, ako ste pripravení ísť.

Inteligentný ovládač

Pomocou výkonného procesora môže inteligentný ovládač súčasne podporovať funkcie, ako je prenos obrazu vo vysokom rozlíšení s nízkou latenciou, výpočtová technika AI a vývoj programovania. Bezproblémovo tiež koordinuje prenos na vykonávanie príkazových signálov.

Blaster

S1 Blaster používa LED svetlá na načrtnutie trajektórií štartu pre svoje gélové guľôčky a infračervené lúče. Živé zvukové efekty a spätný ráz prispievajú k zážitku pre pohlcujúcu bitkovú simuláciu. Pre väčšiu bezpečnosť používa Blaster netoxické projektily s gélovými guľôčkami a dokonca má obmedzenia týkajúce sa rýchlosti a uhla vystrelenia.

2-osový motorizovaný kardan

Rozsah otáčania gimbalu je 540° × 65°, čo ponúka rozsiahle zorné pole pre FPV kameru. Vstavaný bezkomutátorový motor s priamym pohonom spolupracuje s IMU a pokročilými algoritmami, aby umožnil pohyby kardanu s presnosťou ovládania vibrácií v rozmedzí ± 0,02°, čo poskytuje plynulý prenos obrazu a presné ovládanie.

Kolesá Mecanum

S1 sa dodáva so štyrmi kolesami Mecanum, každé s 12 valčekmi, ktoré umožňujú všesmerový pohyb a presné ovládanie. Odpruženie prednej nápravy umožňuje zvýšenú všestrannosť počas prevádzky.

Vysokovýkonný motor

S1 prichádza s prispôsobeným motorom M3508I, ktorý je vybavený integrovaným FOC ESC s výstupným krútiacim momentom až 250 mN•m. Lineárne snímače s Hallovým efektom s pokročilými algoritmami umožňujú riadenie v uzavretej slučke pre väčšiu presnosť. Dodatočné bezpečnostné mechanizmy poskytujú vynikajúcu stabilitu.

Inteligentné snímacie brnenie

Šesť inteligentných pancierových panelov pokrýva S1 a deteguje zásahy gélových guľôčok alebo infračerveného lúča. Rozhodcovský systém môže analyzovať a komunikovať údaje o zásahoch a začleniť ich do hry v reálnom čase.

Učte sa prácou

RoboMaster S1 premosťuje digitálny svet so skutočným a prináša abstraktné teórie do života prostredníctvom praktických operácií. S1 podporuje programovacie jazyky Scratch a Python, čo používateľom umožňuje zažiť matematiku, fyziku a technológiu AI špičkovým a inšpirujúcim spôsobom.

Programovanie Scratch & Python

S1 podporuje programovacie jazyky Scratch a Python. To vám umožní posunúť svoje schopnosti na ďalšiu úroveň, či už ste v kódovaní nováčik, alebo ste už na ceste stať sa expertom.

Scratch 3.0

Klasický vizuálny programovací jazyk používaný na základných a stredných školách po celom svete.

Python

Široko používaný v oblasti umelej inteligencie.

Výkonné programovacie bloky vám umožňujú preskúmať sériu nových funkcií s vaším S1. Napríklad nové Scratch bloky pre sledovanie čiary umožňujú S1 odbočiť na T-križovatkách a križovatkách ciest. Navyše s novými rozhraniami Scratch a Python pre modul reproduktorov môžete do akcie pridať hudobné noty alebo dokonca napísať skladbu, ktorú bude váš S1 hrať.

Inovatívne praktické učenie

Cesta k majstrovstvu

Road to Mastery ponúka kurzy založené na projekte, ktoré používateľom rozšíria porozumenie programovacích jazykov. Od robotických aplikácií po technológiu AI s rôznymi projektmi pre začiatočníkov aj expertov

RoboAcademy

RoboAcademy ponúka osnovy videí a sprievodcov programovaním. Hĺbkové videá predstavujú robotiku jednoduchými, ale hlbokými spôsobmi, ktoré používateľom poskytujú prehľadné a relevantné vedecké poznatky. Sprievodcovia programovaním ponúkajú podrobné vysvetlenia rôznych modulov, čo používateľom uľahčuje zábavu z programovania.

Nekonečné možnosti

Až 46 prispôsobiteľných komponentov vám poskytuje neobmedzený priestor pre inovácie, čo vám umožní rásť a učiť sa vzrušujúcim spôsobom, ktorý rozširuje možnosti vášho S1 a vás samotných. Šesť portov PWM a jeden port SBus podporuje prispôsobené príslušenstvo a poskytuje ďalšie možnosti.

Vyskúšajte technológiu AI

Technológia AI umožňuje S1 rozpoznávať gestá, zvuky a dokonca aj iné roboty S1. Hranie s RoboMaster S1 otvára dvere k vzdelávaniu AI a poskytuje vám praktický úvod do technológií zajtrajška.

Začnite s automatickou jazdou

Využitím Vision Markers na vytváranie „semaforov“ a iných prekážok môžu používatelia písať svoje vlastné programy, ktoré umožnia S1 automaticky jazdiť a vykonávať zložité úlohy. Preskúmajte matematické princípy zahŕňajúce robotické riadenie a mechaniku pohybu prostredníctvom šiestich programovateľných modulov umelej inteligencie S1. Získajte podrobné pochopenie AI pri rozvíjaní týchto zručností a mnohých ďalších.

Robotická súťaž RoboMaster

S1 bol inšpirovaný DJIRočník robotickej súťaže RoboMaster. Od založenia v roku 2015 sa tejto napínavej súťaže, ktorá preveruje dôvtip, inžinierstvo a schopnosti riešiť problémy, zúčastnilo viac ako 20 000 študentov z viac ako 400 škôl.

Svet je vaša aréna

Postavte si svoju vlastnú súťažnú arénu kdekoľvek a kedykoľvek a vychutnajte si rôzne herné režimy s pohlcujúcim zážitkom FPV, ktorý sa nepodobá žiadnemu inému. Môžete dokonca nahrávať a zdieľať všetku akciu stlačením jediného tlačidla.

Pozrite si Akciu

Vychutnajte si jedinečný a pohlcujúci zážitok z jazdy s vzrušujúcou perspektívou FPV modelu S1.

Závod

Súťažte proti súperom na vlastnej vlastnej dráhe. Odomknite špeciálne schopnosti, ako je extrémna rýchlosť, rozpoznávaním špecifických značiek zraku, alebo proti konkurentom vypustite zbrane, ako je závrat, aby ste získali náskok a vyhrali preteky.

Zadarmo pre všetkých

V tejto súťaži dôvtipu a rýchlosti môže byť len jeden víťaz. Použite vlastné zručnosti, aby ste získali výhodu a porazili protivníkov v tejto napínavej bitke, ktorá využíva jedinečný systém rozhodcov S1 a inteligentné snímacie brnenie.

Dobytie

Postavte si vlastnú súťažnú arénu a rozdeľte hráčov do dvoch tímov. Postavte pevnosti svojho tímu a tím, ktorý ako prvý obsadí všetky pevnosti svojho súpera, vyhrá.

Rozvíjajte vlastné zručnosti

V každej súťaži je múdrosť rovnako dôležitá ako sila. S1 umožňuje používateľom uplatniť svoje znalosti v triede na zostavenie vlastného kódovania, odomknutie jedinečných funkcií, ktoré prekvapia divákov a porazia konkurentov. S novým vzdelávacím konceptom pomáha S1 užívateľom prijať radosť z učenia sa novými a vzrušujúcimi spôsobmi.

Interkom

Nová funkcia interkomu vám umožní vychutnať si hlasové interakcie s priateľmi v okolí. Môžete tiež vopred nahrať zvukové súbory v aplikácii RoboMaster na svojom mobilnom zariadení a prehrať ich na S1, čím sa vám odomkne celý rad nových vzrušujúcich možností.

Aplikácia RoboMaster

S vyhradenou aplikáciou RoboMaster sú podporované multiplatformové interakcie a rôzne prevádzkové metódy pre S1 spolu s bohatými vzdelávacími zdrojmi a niekoľkými súťažnými režimami.

Použitie na viacerých platformách

Funkcie a herné režimy sú momentálne dostupné pre iOS, Android a Windows. Aplikácia RoboMaster dokonca umožňuje používateľom s rôznymi systémami hrať spolu v rovnakom čase.

Rôzne metódy prevádzky

S1 je možné ovládať pomocou počítača alebo mobilného zariadenia cez dotykovú obrazovku, gyroskop a gamepad.

Flexibilné programovanie a zdieľanie

Jednoducho píšte programy a aplikujte ich alebo zdieľajte s priateľmi pomocou aplikácie RoboMaster.

MasterBoard

MasterBoard zobrazuje užitočné informácie, ako je čas jazdy a počet najazdených kilometrov, kódovanie, čas programovania, počet absolvovaných lekcií v „Cesta k majstrovstvu“, najvyššie skóre za cieľovú prax a ďalšie. To vám umožní označiť každý míľnik na vašej ceste k učeniu a dokonca porovnať svoje štatistiky a hodnotenia s ostatnými používateľmi S1 po celom svete.

V krabici

Predný pancier podvozku × 1

Montážna doska kolesa Mecanum × 1

Mecanum tlmiaci krúžok × 4

Valec kolies Mecanum × 48

Mazivo × 1

Pohybový ovládač × 1

Gélové korálky vo fľašiach × 1

Rukoväť skrutkovača × 1

M3508I Bezuhlíkový motor a ESC × 4

Montážna doska motora × 4

Skrutkovač × 1

Ochranné okuliare × 1

Kryt predného hriadeľa v tvare X × 1

Držiak kábla 1

Inteligentná nabíjačka batérií × 1

Inteligentná batéria × 1

AC napájací kábel × 1

Vnútorný náboj s ľavým závitom × 2

Vonkajší náboj s ľavým závitom × 2

Vnútorný náboj s pravým závitom × 2

Vonkajší náboj s pravým závitom × 2

Držiak tlmiaceho krúžku × 4

Kryt kabíny podvozku × 1

Maskovacia páska × 1

Vision Marker × 7

Kryt podvozku × 1

Stredný rám podvozku × 1

Inteligentný ovládač × 1

Kryt prednej nápravy × 1

Základňa modulu prednej nápravy × 1

Kardan × 1

Fotoaparát × 1

Blaster × 1

Zásobník na gélové perličky × 1

Reproduktor × 1

Detektor zásahov × 4

Kábel fotoaparátu × 1

Dátové káble (35 cm) × 1

Dátové káble (23 cm) × 2

Dátové káble (12 cm) × 4

Zadné pancierovanie podvozku × 1

Ľavé pancierovanie podvozku × 1

Pravé pancierovanie podvozku × 1

Špecifikácie

RoboMaster S1

Fotoaparát

FOV 120°

Maximálne rozlíšenie fotografie 2560 × 1440

Maximálne rozlíšenie videa FHD: 1080/30fps, HD: 720/30fps

Maximálna prenosová rýchlosť videa 16 Mbps

Formát fotografií JPEG

Video formát MP4

Snímač CMOS 1/4″; Efektívne pixely: 5 MP

Rozsah prevádzkovej teploty -10 až 40 °C (14 až 104 °F)

Úzke infračervené jednotky

Efektívny dosah 6 m (v podmienkach vnútorného osvetlenia)

Efektívna plocha sa mení od 10° do 40°, efektívna plocha klesá so zväčšujúcou sa vzdialenosťou od cieľa.

Široké infračervené jednotky

Efektívny dosah 3 m (v podmienkach vnútorného osvetlenia)

Efektívna šírka 360° (v podmienkach vnútorného osvetlenia)

Detektor zásahov

Požiadavky na detekciu Aby bol detektor zásahu aktivovaný, musia byť splnené nasledujúce podmienky: Priemer gélovej guľôčky ≥ 6 mm, rýchlosť vystrelenia ≥ 20 m/s a uhol medzi smerom zásahu a rovinou detektora zásahu nie je menší ako 45°.

Maximálna detekčná frekvencia 15 Hz

S1

Hmotnosť Pribl. 3,3 kg

Rozmery 320×240×270 mm (dĺžka × šírka × výška)

Rozsah rýchlosti podvozku 0-3,5 m/s (dopredu), 0-2,5 m/s (dozadu), 0-2,8 m/s (do strany)

Maximálna rýchlosť otáčania podvozku 600°/s

Bezuhlíkový motor M3508I

Maximálna rýchlosť otáčania 1000 ot./min

Maximálny krútiaci moment 0,25 N·m

Maximálny výstupný výkon 19W

Rozsah prevádzkovej teploty -10 až 40 °C (14 až 104 °F)

Vodič FOC

Metóda riadenia Regulácia rýchlosti v uzavretej slučke

Ochrana Ochrana proti prepätiu, Ochrana proti prehriatiu, Mäkký štart, Ochrana proti skratu, Detekcia anomálií čipu a snímača

Blaster

Ovládateľná spúšťacia frekvencia 1-8/s

Maximálna spúšťacia frekvencia 10/s

Rýchlosť počiatočného spustenia Pribl. 26 m/s

Priemerná záťaž Pribl. 430

Gimbal

Ovládateľný rozsah Pitch: -20° až +35°, Yaw: ±250°

Mechanický rozsah rozstupu: -24° až +41°, vybočenie: ±270°

Maximálna rýchlosť otáčania 540°/s

Presnosť ovládania vibrácií (na rovnom povrchu a pri voľnobehu Blaster) ±0,02°

Inteligentný ovládač

Latencia pripojenie cez Wi-Fi: 80-100 ms, pripojenie cez router: 100-120 ms (bez prekážok, bez rušenia)

Kvalita živého náhľadu 720p/30fps

Maximálna bitová rýchlosť živého náhľadu 6 Mbps

Prevádzková frekvencia 2,4 GHz, 5,1 GHz, 5,8 GHz

Prevádzkový režim Pripojenie cez Wi-Fi, Pripojenie cez Router

Maximálna prenosová vzdialenosť [4] Pripojenie cez Wi-Fi: FCC, 2,4 GHz 140 m, 5,8 GHz 90 m, CE, 2,4 GHz 130 m, 5,8 GHz 70 m, SRRC, 2,4 GHz 130 m, 5,8 GHz 90 m, MIC, 2,4 m GHz; 13 Pripojenie cez smerovač: FCC, 2,4 GHz 190 m, 5,8 GHz 300 m, CE, 2,4 GHz 180 m, 5,8 GHz 70 m, SRRC, 2,4 GHz 180 m, 5,8 GHz 300 m, MIC, 2,4 m GHz 1

Vysielací výkon (EIRP) 2,400-2,4835 GHz FCC: ≤ 30 dBm, SRRC: ≤ 20 dBm, CE: ≤ 19 dBm, MIC: ≤ 20 dBm ; 5,150-5,250 GHz FCC: ≤30 dBm, SRRC: ≤23 dBm, CE: ≤20 dBm, MIC: ≤23 dBm; 5,725 – 5,850 GHz FCC: ≤ 30 dBm, SRRC: ≤ 30 dBm, CE: ≤ 14 dBm

Prenosový štandard IEEE802.11a/b/g/n

Inteligentná batéria

Kapacita 2400 mAh

Nominálne nabíjacie napätie 10,8 V

Maximálne nabíjacie napätie 12,6 V

Typ batérie LiPo 3S

Energia 25,92 Wh

Hmotnosť 169 g

Rozsah prevádzkovej teploty -10 až 40 °C (14 až 104 °F)

Rozsah teplôt nabíjania 5 až 40 °C (41 až 104 °F)

Maximálny nabíjací výkon 29 W

Životnosť batérie 35 minút (merané pri konštantnej rýchlosti 2 m/s na rovnom povrchu)

Výdrž batérie v pohotovostnom režime Pribl. 100 minút

Nabíjačka

Vstup 100-240 V, 50-60Hz, 1A

Výstupný port: 12,6 V=0,8A alebo 12,6 V=2,2A

Napätie 12,6V

Menovité napätie 28 W

Gélová perlička

Priemer 5,9-6,8 mm

Hmotnosť 0,12-0,17 g

App

Aplikácia RoboMaster

iOS iOS 10.0.2 alebo novší

Android Android 5.0 alebo novší

Router

Odporúčané smerovače TP-Link TL-WDR8600; TP-Link TL-WDR5640 (Čína), TP-Link Archer C7; NETGEAR X6S (medzinárodné)

Odporúčané vonkajšie napájacie riešenie pre routery Power Bank pre laptopy (zodpovedajúce príkonu routera)

microSD kartu

Podporované SD karty Podporuje microSD karty s kapacitou až 64 GB